Zabytkowym pociągiem na majówkę

Choć huczne otwarcie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej kursującej w okolicach Rewala dopiero w lipcu, ale już 1 maja zabytkowy skład retro wyruszy w swoją pierwszą, wiosenną podróż – informuje portal Gryfickie.info.

Ustalono już wakacyjny rozkład jazdy, a spółka zarządzająca poszukuje pracowników na stanowisko maszynisty i kierownika składu.

1 maja o godzinie 8.40 wąskotorówka wyjedzie w swój pierwszy kurs ze stacji Gryfice Wąskie Tory. Skład poprowadzi na razie lokomotywa spalinowa, która odmelduje się na wybudowanej w ramach potężnego projektu rewitalizacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej stacyjce w Trzęsaczu punktualnie o godzinie 10. Stąd ciuchcia będzie kursować przez cały dzień na trasie do Pogorzelicy. – Skład będzie wracał co 1,5 godziny do Trzęsacza, zaś w Pogorzelicy będzie go można złapać mniej więcej co 11 minut, począwszy od godziny 10.34 – tłumaczy na łamach portalu Gryfickie.info Maciej Łozdowski z wydziału promocji Urzędu Gminy Rewal.

W ramach projektu rewitalizacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej dofinansowanego z Urzędu Marszałkowskiego odrestaurowano m.in. skład retro, który kilkanaście miesięcy spędził w zakładach remontowych w Krzyżu Wielkopolskim. Odnowiono także stacyjki w Rewalu i Pogorzelicy, i wybudowano nowe – w Trzęsaczu, Śliwinie i Niechorzu – Latarni.

Więcej na stronie Gryfickie.info.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy, Przegląd Prasy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273