Wyrywali drzwi z tramwajów

Trasa poznańskiej PeSTki nie pamięta od dawna takich scen do jakich doszło dzisiejszej nocy – informuje MPK Poznań. Z meldunków służb nadzoru ruchu rysuje się dramatyczny scenariusz wydarzeń.

O godz. 22.43 na pokładzie tramwaju linii 14 został pobity bezdomny, a na przystanku „Słowiańska” wyrzucony na platformę przystanku. Interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Dalsza część dramatu rozegrała się po północy, gdy z kampusu zaczęły napływać tłumy powracających z imprez.

Ludzie się przepychali i wzajemnie na siebie napierali. Około 1 w nocy jedna z kobiet na peronie, w trakcie wjazdu wagonu na przystanek, została dosłownie stratowana przez napierający tłum. Pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala o godz. 1:30.

O godz. 3:40 na stacji Kurpińskiego, podczas ruszania z przystanku tramwaju linii 201, dwaj mężczyźni zatoczyli się i jeden z nich upadł między krawędź platformy przystanku a tramwaj. Motorniczy natychmiast zatrzymał pojazd, nadjechała karetka pogotowia. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu.

W tramwajach wyrywane były drzwi, na przystanku Kurpińskiego drzwi zostały wyrzucone na przystanek. MPK odnotowało szkody w pięciu pojazdach (na sześć kursujących). Pracownicy pogotowia technicznego na miejscu doraźnie naprawiali dewastowane drzwi, tak aby tramwaje mogły w ogóle ruszyć. Trudno powiedzieć czy to była celowa demolka, chuligańskie wybryki czy skutek działania tłumu…

„Głos Wielkopolski” przytacza słowa motorniczego – Jakuba Krasowskiego, który swoją obserwacją podzielił się na Facebooku. „Wczoraj miałem linię 16 do godziny 23.50. Jeżdżę już parę lat i czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Od przystanku Politechnika już nie byłem w stanie nikogo zabrać na Sobieskiego. Zresztą studenci trzymali drzwi, żeby się nie otwierały. Krzyki, przekleństwa, teksty jakie usłyszałem: „Mati, daj gumę, bo jebie mi z kalafy jak z koziej odbytnicy” i wiele innych.
Bójki, rozbijanie butelek gdzie popadnie, rzyganie po przystankach, zaciąganie hamulca awaryjnego, wyrywanie drzwi… Po prostu szok. Za ten dzień powinni mieć cofniętą zgodę na imprezę masową. Jak kibice race odpalą to wojewoda szaleje. Ale jak studenci demolują północną część miasta to jest ok…. A magistrat: „nic nie widziałem, nic nie słyszałem”.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przegląd Prasy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273