Nowe autobusy dla Krakowa

Pasażerowie w Krakowie mogą podróżować 8 nowymi autobusami marki Solaris. To nowoczesne pojazdy Urbino MetroStyle. Pojadą na liniach nr 179 oraz 164 i 503 – informuje „Magiczny Kraków”.

Jesteśmy europejskim liderem pod względem liczby autobusów spełniających najwyższą normę spalania Euro 6. Po ulicach naszego miasta jeździ aż 105 pojazdów z takimi silnikami – powiedział Tadeusz Trzmiel, zastępca Prezydenta Krakowa podczas prezentacji nowych autobusów. Przypomniał, że norma Euro 6 zaczęła obowiązywać od początku tego roku, a w Krakowie autobusy, które ją spełniają pojawiły się już w marcu.

Zaprezentowane w zajezdni przy ul. Makuszyńskiego w Nowej Hucie autobusy to jeden z najnowszych produktów polskiej firmy Solaris. – To co je wyróżnia, to wygląd przedniej części pojazdu. Nowy kształt szyby i kabiny prowadzącego nadaje pojazdom smukłą, nowoczesną sylwetkę. Jednocześnie także podnosi bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia tych autobusów przez kierowców – umożliwia im bowiem szersze pole widzenia w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji – informował Rafał Świerczyński, prezes MPK SA. Przypomnijmy, że Kraków to jedyne miasto w Polsce, które posiada autobusy z takim rozwiązaniem.

Więcej na stronie www.krakow.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Znalezione w sieci i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273