Otwórzcie drzwi Chrystusowi

„Starosielce. Nie lękajcie się”, „Nowe Miasto. Bogu dziękujcie. Ducha nie gaście” z takimi tekstami na wyświetlaczach jeździły w niedzielę i w poniedziałek białostockie autobusy – informuje „Gazeta Współczesna”. – Mamy nie lękać się wchodzić do autobusu – pyta żartobliwie prof. filozofii Małgorzata Kowalska z Uniwersytetu w Białymstoku.

Napisy na wyświetlaczach miejskich autobusów, zawierające cytaty z wypowiedzi Jana Pawła II, były zrozumiałe w niedzielę, w dniu kanonizacji. W poniedziałek tworzyły – zapewne niechcący – zabawny kontekst. I tak np. na wyświetlaczu jednego z autobusów linii nr 4 był napis „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, a jadącej na dworzec PKP”10” – „Niech zstąpi duch Twój”.

W niedzielę takie zdania mogły kojarzyć się jednoznacznie, czyli z wyniesieniem papieża na ołtarze. Ale teraz ich przesłanie jest całkowicie świeckie i zabawne. Ktoś musi mieć duże poczucie humoru – komentuje z nutką ironii prof. Kowalska, kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Europa Plus – Twój Ruch. Natomiast Jarosław Wyszkowski, zastępca dyrektora Białostockiej Komunikacji Miejskiej w Białymstoku nie widzi w tym nic złego, że w miejskich autobusach nadal są wyświetlane słowa Jana Pawła II. – Z punktu widzenia wierzącego i praktykującego katolika to nic dziwnego. Oczywiście, komuś może się to nie podobać. Nie sądzę jednak, by kogoś tym skrzywdzono – przekonuje, zapewniając, że napisy zostaną usunięte we wtorek.

Więcej na stronie Gazety Współczesnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przegląd Prasy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273